خطای تشخیص رطوبت یکی از ویژگی‌های امنیتی گوشی‌های سامسونگ است. این قابلیت برای محافظت از اجزای داخلی دستگاه در نظر گرفته شده است. با این حال اگر قصد دارید ارور رطوبت را رفع کنید، ما در مقاله پیش‌تر و نیز در این مقاله روش‌هایی را برای حل مشکل آموزش داده‌ایم.رفع ارور رطوبت در گوشی های سامسونگ

اگر گوشی سامسونگ آیکون قطره آب را نشان می‌دهد، به این معنا است که رطوبت در پورت USB از محدوده مجاز فراتر رفته است. در چنین زمانی باید به عنوان نخستین اقدام، گوشی را از شارژر جداسازی کرده و تا زمانی که خشک شود از شارژ مجدد خودداری کنید.

در ادامه کار باید گوشی موبایل را خاموش کرده و از یک پارچه خشک برای تمیز کردن استفاده کنید. گوشی را به آرامی تکان داده تا رطوبت اضافی از دستگاه خارج شود. شما می‌توانید از یک دمنده برای خارج کردن هرگونه آب احتمالی از پورت شارژ گوشی استفاده کنید. در ادامه کار باید گوشی خود را در یک مکان با تهویه مناسب قرار دهید تا مدتی خشک شود.

پاکسازی USB

اگر بعد از خشک کردن گوشی باز هم خطای تشخیص رطوبت را دریافت کردید، سامسونگ توصیه می‌کند که داده‌های حافظه پنهان USB را از گوشی پاکسازی کنید تا هنگام شارژ از شر نماد قطره آب خلاص شوید. این یکی از روش‌هایی است که رفع ارور رطوبت در گوشی سامسونگ a52 استفاده شده و نتیجه مثبت آن اثبات شده است.

 • وارد تنظیمات شوید و در ادامه برنامه‌ها (Apps) را انتخاب کنید.
 • هم اکنون باید روی نماد Filter and Sort ضربه بزنید و گزینه نمایش برنامه‌های سیستمی (Show System Apps) را فعال‌سازی کنید.
 • وارد تنظیمات USB شوید.
 • از بخش ذخیره‌سازی (Storage) باید روی گزینه پاکسازی کش (Clear Cache) ضربه بزنید.

هنگامی که پاکسازی انجام شد، باید گوشی را مجدد شارژ کنید.

غیر فعال کردن شارژ سریع

یکی دیگر از مواردی که باید امتحان کنید، غیر فعال کردن ویژگی شارژ سریع گوشی است. برای انجام این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد برنامه تنظیمات شوید تا بتوانید بخش باتری (Battery) را انتخاب کنید.
 • هم اکنون باید روی گزینه تنظیمات بیشتر باتری (More Battery Settings) ضربه بزنید. در قسمت پایین شارژ، باید گزینه مربوط به شارژ سریع را غیر فعال کنید.

گوشی را با کامپیوتر شارژ کنید

اگر امکان غیرفعال کردن قابلیت شارژ سریع وجود ندارد، می‌توانید گوشی را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کنید که ولتاژ کمتری دارد. این ترفند در شرایط گوناگون توانسته باعث حل مشکل شود.

گوشی خود را به پورت کامپیوتر متصل کرده و حداقل 30 دقیقه آن را شارژ کنید. در ادامه کار باید گوشی را روشن کرده و آن را به شارژر اصلی متصل کنید تا رفع خطای رطوبت را مورد بررسی قرار دهید.

خروج و ورود مجدد به اکانت سامسونگ را انجام دهید

اگر کماکان مشکل ادامه داشت، می‌توانید از حساب کاربری سامسونگ خود خارج شوید و مجددا اقدام به ورود کنید. کاربران زیادی در انجمن سامسونگ نسبت به رفع خطای رطوبت با انجام این کار گزارش داده‌اند. با این که عجیب به نظر می‌رسد، اما ارزش امتحان کردن را دارد:

 • وارد تنظیمات شوید و روی نام خود در قسمت بالا ضربه بزنید. سپس به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه خروج (Sign Out) را انتخاب کنید.
 • هم اکنون باید مجددا روی گزینه خروج ضربه بزنید تا بتوانید رمز عبور خود را وارد کنید.
 • در ادامه کار و در بخش تنظیمات، باید روی گزینه اکانت سامسونگ (Samsung Account) موجود در قسمت بالا رفته و آن را انتخاب کنید تا با وارد کردن اطلاعات کاربری، ورود مجدد را انجام دهید.

وارد حالت ایمن (Safe Mode) شوید

حالت ایمن در اندروید می‌تواند هنگام عیب‌یابی گوشی شما بسیار مفید باشد. بنابراین اگر روش‌های بالا نتوانستند به شما کمک کنند، می‌توانید گوشی را در حالت Safe Mode بوت کنید.

 • کلید پاور را فشار داده و در همان حالت نگه دارید تا منوی آن را مشاهده کنید.
 • در ادامه باید روی آیکون خاموش کردن ضربه زده و برای طولانی مدت نگه دارید تا در قسمت بالا، آیکون حالت ایمن مشاهده شود؛ شما باید آیکون Safe Mode را انتخاب کنید تا وارد بخش مربوطه شوید.

هم اکنون که موفق شدید در حالت ایمن قرار بگیرید، مجددا دستگاه را شارژ کرده و وضعیت خطا را بررسی کنید.

از شارژر وایرلس استفاده کنید

در صورتی که هیچ‌کدام از روش‌های ذکرشده نتوانستند به شما در رفع ارور رطوبت کمک کنند، توصیه می‌کنیم از یک شارژر وایرلس استفاده کنید. این روش را باید به عنوان یک راه‌کار ساده برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی بیشتر دستگاه در نظر بگیرید. شما می‌توانید از یک شارژر وایرلس باکیفیت ترجیحا اصیل سامسونگ برای بررسی مشکل و احتمال رفع آن استفاده کنید.

جمع‌بندی

اگر در گوشی سامسونگ خود خطای رطوبت را مشاهده کردید، نباید نگران شوید. راهکارهای زیادی برای رفع خطای رطوبت در گوشی‌های سامسونگ وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ما در این مقاله روش رفع خطای رطوبت را آموزش دادیم تا بتوانید با بررسی آن‌ها، مشکل را حل کنید.