برای خرید هرگوشی موبایل بهتر است به نکات اصلی آن توجه کنید تا بر اساس معیار خود بتوانید گوشی متناسب با نیازهایتان را خریداری کنید. همچنین خوب است اطلاعات پایه درمورد همه گوشی هارا داشته باشیم. در این مقاله پنج مورد از اساسی ترین نکات برای خرید گوشی را باشما در میان میگذاریم. 

ابعاد گوشی و وزن

برای بسیاری از افراد ابعاد گوشی اولین نکته برای انتخاب گوشی است. دسته ای علاقه به گوشی با ابعاد بزرگ دارند و دسته ی دیگر برعکس آن هستند. به دلیل استفاده زیاد افراد از گوشی و دست گرفتن طولانی مدت آن، سبکی و ظرافت موبایل از نکات قابل توجه می‌باشد. حدود وزن امروزه گوشی ها از 160 گرم تا 210 گرم می‌باشد که وزن سبک و مناسبی به حساب می‌آید. همچنین برای ابعاد صفحه نمایش می‌توان گفت از 6 تا 7 اینچ در بین گوشی های هوشمند رایج است.

ابعاد گوشی‌های سامسونگ

صفحه نمایشگر

انتخاب اندازه صفحه نمایش برای افراد مختلف برحسب کارکرد آنها با گوشی خود متفاوت است به طور مثال برای فیلم دیدن و بازی کردن نوع صفحه نمایش و اندازه ی آن مهم و متفاوت است.انتخاب صفحه نمایش  برای شرکت های همیشه موضوع قابل اهمیتی بوده است. لزوما نمی شود گفت کدام نوع صفحه نمایش بهتر است اما خریدار گوشی با توجه به نیاز خود می‌تواند گزینه بهتر را انتخاب کند. از انواع صفحه نمایش ها میتوان به LCD ،LED ،IPS ،TFT ،PLS ،LTPS ، LTPO و AMOLED اشاره کرد. سامسونگ در گوشی های خود بیشتر از Dynamic AMOLED و Super AMOLED استفاده می‌کند که از صفحه نمایش‌های مرغوب می‌باشد.

صفحه نمایش گوشی‌های سامسونگ

پردازنده و سیستم عامل

پردازنده از مهم‌ترین قسمت‌های گوشی به حساب می‌آید می‌توان گفت مانند مغز متفکر می‌ماند و تمامی کارکرد‌های گوشی ابتدا باید به تایید پردازنده دربیاید پس توجه به پردازنده بسیار ضروری است. سیستم عامل موبایل، وظیفه کنترل و مدیریت سخت افزار و نرم افزار را بر عهده دارد و امکان اجرای برنامه ها با قسمت سیستم عامل می‌باشد. سیستم عامل قابل تغییر نمی‌ باشد. در سامسونگ سیستم عامل اندروید و در اپل سیستم عامل ios اجرا شده است. ساسمونگ در گوشی های خود بیشتر از دو مدل پردازنده ی Snapdragon و Exynos استفاده می‌کند. پردازنده اسنپ دراگون از مرغوب ترین پردازنده های با کیفیت بالا می‌باشد که از نظر کاربران جزو بهترین پردازنده های موجود در بازار می‌باشد. می‌توان تنها رقیب اسنپ دراگون را Exynos دانست. 

پردازنده گوشی‌های سامسونگ

دوربین

امروزه همه افراد در همه سنی به دنبال ثبت خاطرات خود در تمام لحظات هستند و هچنین اکثریت به دنبال موبایلی هستند تا دیگر نیاز به خرید دوربین نداشته باشند. می‌توان گفت دوربین از نکاتی است که دائم درحال بهتر شدن است و هرگوشی نسبت به مدل قبلی از نظر دوربین بسیار پیشرفت کرده است. آخرین مدل سامسونگ با دوربین 200 مگاپیکسلی وارد بازار عرضه شده است اما حدود دوربین هارا می‌توان 64 مگاپیکسل درنظر گرفت. 

دوربین گوشی‌های سامسونگ

باتری

از مهم ترین عوامل خرید برای اکثریت نوع باتری و میزان شارژدهی آن می‌ باشد. شدت جریان خروجی باطری به شدت برای عمر گوشی و پردازشگر گوشی مهم می‌باشد. پس دانستن نوع باتری و اطلاع از کارکرد آن بی شک مهم است. شرکت های سازنده گوشی نیز دز زمان ارائه گوشی به این موضوع اهمیت زیادی می دهند. بیشتر گوشی های هوشمند دارای باتری 5000 آمپری می‌باشند. 

باطری گوشی‌های سامسونگ