تمام برند‌های گوشی موبایل دارای سری کدهای مخفی هستند که بعضی از آن‌ها مشابه به یکدیگر می‌باشند.اما می‌توان گفت کدهای مخفی سامسونگ از دیگر برند های گوشی کامل‌تر است و هرکسی به راحتی می‌تواند به این کدها دست پیدا کند. شاید برایتان سوال باشد که این کدها برای چیست؟ کدهای مخفی کار را برای مصرف کننده راحت کرده است زیرا شما به جای انجام چند مرحله تنها با یک کد می‌توانید کاری را که می‌خواهید انجام دهید و همین‌طور هنگامی که شما قصد خرید گوشی سامسونگ دارید می‌توانید با زدن چند کد از سالم بودن اجزای گوشی خود مطمئن شوید.در این مقاله قصد داریم شما را با کد‌های مخفی سامسونگ آشنا کنیم.

نحوه استفاده از کد‌های مخفی:

نحوه استفاده کردن از کد‌های مخفی در همه مدل گوشی‌ها مثل هم می‌باشد. به این صورت که ابتدا وارد صفحه شماره‌گیری تلفن همراه خود می‌شوید و کد مربوط را شماره‌گیری می‌کنید برای این کار لازم نیست که حتما کد را تماس بگیرید زیرا به محض شماره‌گیری کد، صفحه مربوط برایتان باز می‌شود.

کد #*#۰* منو مخفی گوشی سامسونگ:

سامسونگ دارای منوی مخفی‌ای است که در آن امکانات زیادی برای کاربر قرار گرفته است. این کد هم برای افراد تکنسین و هم برای کاربران عادی بسیار کاربردی می‌باشد. با این کد می‌توانید صفحه لمسی، بلند‌گو، دوربین اصلی، دوربین سلفی، صفحه‌های قرمز، آبی و سبز، لرزشگیر، و.. را بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

نمایش کد IMEI گوشی و سریال گوشی کد *#06#:

IMEI مخفف (International Mobile Equipment Identity) که در ایران به «شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل» معروف است. تمامی گوشی‌های موبایل دارای این کد می‌باشند که رو جعبه و یا حتی فاکتور خرید حتما قید شده است. از طریق این شماره کد شما می‌توانید گوشی خود را شناسایی و یا مسدود کنید. بیشتر زمانی که گوشی به سرقت می‌‌رسد می توانید با این کد گوشی را ردیابی کنید. البته اینکار توسط اپراتور‌های مخابراتی انجام می‌شود. در گوشی‌های سامسونگ شما می‌توانید با شماره گیری کد*#06# به کد IMEI به‌راحتی دست پیدا کنید.

جدول کدهای مخفی سامسونگ:

کارکرد کد
کد
نمایش کد IMEI گوشی و سریال گوشی
#06#*
تست سخت افزار
#*#0*
مشاهده نسخه نرم افزار(PDC,CSC,MODEm) و
بررسی (BL,AP,CP)
#1234#*
وضیعت باتری
#0228#*
دریافت اطلاعات کد بین المللی موبایل
(GSM)
#0011#*
بررسی سخت افراز
#2222#*
تنظیمات USB
#0808#*
کنترل و تشخیص رم
#9090#*
تنظیم  System Dump
(افزایش سرعت گوشی)
#9900#*
کنترل و تنظیم Audio Loopback
#0283#*
غیر فعال کردن دایورت تلفن همراه
#004#
تست صفحه لمسی تلفن همراه
#*2664#*#*#*
تست نویز صفحه لمسی (دکمه پاور را فشار ندهید)
#80#*
نمایش وضعیت انتظار تماس
[dial]43#*
خاموش کردن انتظار تماس
[dial]#43#

شما هم می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها کدهای دیگری را که می‌دانید بنویسید.