یک منبع آگاه به‌نام PandaFlashPro با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس، نقشه راه سامسونگ را افشا کرد. در این گزارش، محصولات جدیدی به چشم می‌خورند که نام و تأییدیه‌های برخی از آن‌ها قبلاً در فضای مجازی افشا شده بود.

برنامه سامسونگ برای عرضه محصولات

دستگاه‌هایی که سامسونگ احتمالاً در دنباله 2024 یا سال 2025 معرفی می‌کند

اول از همه، درباره گوشی‌های تاشو باید گفت که احتمالاً در ماه ژوئیه 2023 (تیر یا مرداد 1403)، گوشی‌های گلکسی زد فولد 6، زد فلیپ 6 و گلکسی فولد اولترا معرفی و به بازار عرضه خواهد شد. به‌نظر می‌رسد که نسخه اولترا گوشی گلکسی فولد، قرار نیست فولد 6 اولترا نام بگیرد. بنابراین شاید سامسونگ برای تولید این گوشی پرچمدار، خط تولید جداگانه‌ای راه‌اندازی کند.

همچنین در ماه ژوئیه، احتمالاً شاهد عرضه گجت‌های پوشیدنی جدید ازجمله سری گلکسی بادز ۳ و گلکسی بادز ۳ پرو ، سری گلکسی واچ ۷ و اولترا و گلکسی رینگ خواهیم بود. در این گزارش درباره برنامه‌ریزی سامسونگ برای عرضه تعدادی از دستگاه‌های Fan Edition نیز اطلاعاتی به چشم می‌خورد؛ بر این اساس، انتظار می‌رود نسخه‌های FE دستگاه‌های گلکسی زد فلیپ، گلکسی S24، گلکسی بادز 2، گلکسی واچ، گلکسی زد فولد و گلکسی تب S10 به بازار عرضه شوند. به‌علاوه، در سال 2025 نیز نسخه‌های FE تبلت‌های سری گلکسی S10، هدست گلکسی XR، گلکسی بوک 4 اج و البته سری گلکسی S25 احتمالاً معرفی و روانه بازار خواهند شد.

پس عجیب نیست که بگوییم سال جاری و سال آینده میلادی برای سامسونگ بسیار پربار خواهد بود. به‌غیر از حوزه سخت‌افزار، سامسونگ در زمینه نرم‌افزار و هوش مصنوعی نیز قصد دارد در ماه مه سال جاری میلادی (اردیبهشت 1403)، ویژگی‌های هوش مصنوعی گلکسی را به‌همراه آپدیت One UI 6.1 برای گلکسی S21 و S22 عرضه کند.

در صنعت گوشی‌های اندرویدی که بسیاری از برندها برنامه مدون و جامعی ندارند، به‌نظر می‌رسد سامسونگ یکی از معدود شرکت‌هایی است که نقشه راه دقیقی را تنظیم کرده. این شرکت چندین سال است که با استراتژی کامل و منظم خود، هر سال دستگاه‌های قدرتمندی را روانه بازار می‌کند. البته گزارش امروز ممکن است در حد شایعه باشد و برخی محصولات نام‌برده سال جاری یا سال آینده میلادی معرفی نشوند.

سامسونگ