سامسونگ، One UI 6 را برای اندروید ۱۴ آزمایش می کند. ظاهراً سامسونگ آزمایش One UI 6 که بر پایه‌ اندروید ۱۴ توسعه یافته را روی برخی گوشی‌های پرچمدارش آغاز کرده است.

چندی قبل در توییتر از ظهور اولین نسخه‌ی آزمایشی One UI 6.0 مبتنی‌بر اندروید ۱۴ روی سرورهای سامسونگ پرده برداری شد. ظاهرا این به‌روزرسانی با شماره نسخه‌ S918BXXU1BWE2 روی گلکسی S23 اولترا مورد آزمایش قرار گرفته است. 

حال اینکه این شرکت کره‌ای، به‌روزرسانی بزرگ بعدی اندروید را برای گوشی‌های سری گلکسی S23 و چند مدل دیگر از محصولات رده‌بالای خود آزمایش کرده است تا نتیجه کار آن را در بستر اندروید ۱۴ مورد سنجش و آزمون قرار دهد. هرچند این به‌روزرسانی فعلاً به‌صورت داخلی آغاز شده است اما تاکنون مشخص نیست چه زمانی برای استفاده کاربران نهایی در دسترس قرار خواهد گرفت. دور از انتظار نیست که One UI 6 مبتنی‌بر اندروید ۱۴ تا اواخر امسال برای گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ منتشر شود. در این خبر اعلام شده است که سامسونگ نسخه‌ آزمایشی پوسته‌ی اندرویدی جدیدش را برای گوشی های سری Z خود نیز آماده کرده است و از سوی دیگر احتمال اینکه این آپدیت برای سایر مدل‌های سری گلکسی S23 نیز آماده شود وجود دارد.

رابط‌ کاربری سامسونگ One UI 6 برای اندروید ۱۴

باتوجه به شروع آزمایش One UI 6.0 مبتنی‌بر اندروید ۱۴ می‌توان انتظار داشت نسخه‌ کاربردی این به‌روزرسانی تا اواخر سال ۲۰۲۳ دردسترس عموم قرار گیرد. باتوجه به اینکه گوگل احتمالاً اندروید ۱۴ را در رویداد I/O ۲۰۲۳ معرفی خواهد کرد، احتمال دارد گوشی‌های سامسونگ از جمله اولین دستگاه‌های غیر گوگلی باشند که این آپدیت را دریافت خواهند کرد.

تاکنون جزئیاتی درمورد ویژگی‌های خاص این به‌روزرسانی در دسترس نیست.