اگر دستگاه شما نماد قطره آب را نشان می دهد که نشان دهنده تشخیص رطوبت است، باید دستگاه خود را خاموش کرده و بگذارید تا کاملا خشک شود. اگر علامت ناپدید نشد و همچنان با مشکل شارژ مواجه شدید، سعی کنید حافظه پنهان USB خود را پاک کنید.

قبل از اینکه توصیه‌های زیر را امتحان کنید، مطمئن شوید که آیا نرم‌افزار و برنامه‌های مرتبط دستگاهتان به آخرین نسخه به‌روزرسانی شده‌اند یا خیر. برای به روز رسانی نرم افزار دستگاه همراه خود، این مراحل را دنبال کنید:

مرحله ۱. به تنظیمات > به‌روز‌رسانی نرم‌افزار بروید.

مرحله ۲. روی دانلود و نصب ضربه بزنید.

مرحله ۳. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

خطای شناسایی رطوبت ناگهانی

دستگاه هایی با درجه ضد آب IP68 و بالاتر (بیشتر سری گلکسی سامسونگ) مجهز به سنسور تشخیص رطوبت هستند تا از آسیب آب به دستگاه جلوگیری کنند. اگر رطوبت در پورت USB تشخیص داده شود، یک پیام خطا نمایش داده می شود و شارژ متوقف می شود.

خطای شناسایی رطوبت ناگهانی در موبایل

خطای افت آب تشخیص داده شده توسط رطوبت

در این حالت، دستگاه خود را از شارژر جدا کنید. سپس با یک پارچه خشک پاک کنید یا دستگاه خود را به آرامی (۵ تا ۱۰ بار) در حالی که درگاه رو به پایین باشد تکان دهید تا رطوبت اضافی خارج شود. گوشی خود را روی پارچه ای در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید یا با فن خشک کنید. سپس دستگاه را با پارچه یا پنکه خشک کنید.


توجه داشته باشید:

- فشار یا تکان بیش از حد ممکن است به تلفن شما آسیب برساند. هنگام تکان دادن دستگاه، ملایم باشید.

- حتی اگر تلفن شما با آب تماس نداشته باشد، ممکن است با خطای تشخیص رطوبت مواجه شوید. قرار گرفتن در معرض محیط های با رطوبت بالا نیز ممکن است نماد قطره آب را ایجاد کند. سعی کنید دستگاه خود را خشک کنید و اگر درگاه شارژ شما کاملاً خشک شده است، تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید. بررسی کنید که دستگاه شما مستقیماً در مرکز پد قرار گرفته باشد، بدون هیچ گونه مانعی بر سر راه. 

- رایج‌ترین مشکلی که مانع شارژ بی‌سیم می‌شود به دلیل قرارگیری نامناسب روی پد شارژ رخ می‌دهد. اتصال بی سیم بین دستگاه و پد شارژ ممکن است قطع شود و منبع تغذیه قطع شود. دستگاه‌های تاشو مانند گلکسی فولد یا گلکسی زد فلیپ باید بسته شوند و قسمت پشتی آن رو به شارژر باشد. لطفاً برای بررسی نقطه تماس شارژ مدل دستگاه خود به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.

نماد قطره آب حتی در صورت خشک شدن هم از بین نمی رود

آیا دستگاه شما با اینکه کاملا خشک و بدون رطوبت است نماد قطره آب را نمایش می دهد؟ اگر حتی پس از خشک کردن دستگاه خود با مشکل شارژ مواجه شدید، سعی کنید حافظه پنهان USB خود را پاک کنید. این باید خطای سیستم شما را برطرف کند.


مرحله ۱. نماد برنامه ها را فیلتر و مرتب کنید

از تنظیمات، به برنامه‌ها   بروید، سپس روی نماد فیلتر و مرتب‌سازی ضربه بزنید.


مرحله ۲. نمایش برنامه های سیستم را فعال کنید

سوئیچ را به سمت راست حرکت دهید تا Show system apps فعال   شود، سپس روی OK ضربه بزنید.


مرحله ۳. ذخیره سازی تنظیمات USB

به تنظیمات USB بروید و روی Storage ضربه   بزنید.


مرحله ۴. تنظیمات USB کش را پاک کنید

روی Clear   cache واقع در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید تا حافظه   پنهان USB خود را پاک کنید.


توجه: تصاویر و منوهای دستگاه ممکن است بسته به مدل دستگاه و نسخه نرم افزار متفاوت باشد.