سامسونگ تا به این لحظه مدل‌های متنوعی از گوشی‌های تاشو را تحت سری Z Flip و Z Fold خود معرفی کرده و در نهایت با ارتقا کیفیت، طراحی و همچنین رفع مشکلات عمده و چالش برانگیز محصولات منعطف (البته نه همه آنها) با معرفی Galaxy Z Flip 3 و Galaxy Z Fold 3 توانست محصولات پایدار و محبوبی را به بازار عرضه کند. همچنین سامسونگ چند ماه دیگر (به احتمال زیاد اواسط آگوست - اواخر مرداد) نسل چهارم گوشی‌های تاشوی خود یعنی گلکسی Z Fold 4 و گلکسی Z Flip 4 را معرفی می‌کند که با بهبودهای زیادی به‌خصوص در بخش لولا همراه خواهند بود.

ورود گوشی‌های تاشو به دنیای محصولات میان‌رده سامسونگ

 حالا به نظر می‌رسد سامسونگ متقاعد شده زمان مناسب برای ورود گوشی‌های تاشو به بازار محصولات میان‌رده و مقرون‌به‌صرفه فرا رسیده است. بر اساس گزارش منتشر شده توسط 9to5Google کره‌ای‌ها پس از ورود بسیاری از برندهای مطرح موبایل بالاخص برندهای چینی به بازار گوشی‌های تاشو و همچنین شایعات منتشر شده مبنی بر تلاش اپل برای عرضه گوشی آیفون تاشو، می‌خواهند با گسترش محصولات منعطف خود به محصولات میان‌رده برتری و فاصله خود با سایر برندها در این بازار را حفظ کنند.

گوشی‌های تاشوی میان‌رده سامسونگ احتمالاً تحت سری گلکسی A این برند و با قیمتی پایین‌تر از 800 دلار عرضه خواهند شد. سامسونگ قطعاً برای کاهش قیمت این محصولات در بخش‌هایی مانند نمایشگر دوم، تراشه، دوربین، حافظه و برخی ویژگی‌ها و امکانات دیگر تجدید نظر کرده و مشخصات پایین‌تری را ارائه خواهد داد. بر طبق گزارش مذکور این محصولات جدید در سال 2024 میلادی یعنی حداقل یک سال و نیم تا دو سال آینده روانه بازار خواهند شد.

در پایان گفتنی است این طرز تفکر سامسونگ معقول و منطقی ‌است و نشانه هوشمندی این شرکت است. مادامی که سایر برندها مشغول معرفی اولین سری پرچمداران خود در رده پرچمدار و انجام آزمون و خطا هستند، سامسونگ ضمن حفظ بازار گوشی‌های رده بالا مارکت گوشی‌های تاشوی میان‌رده و مقرون‌به صرفه را نیز تصاحب خواهد کرد. در حقیقت همین حالا هم پیش‌بینی فروش گوشی‌های تاشوی این برند از 10 میلیون دستگاه به 15 میلیون افزایش یافته و قطعاً با عرضه گوشی‌های جدید شاهد افزایش بیشتر این آمار نیز خواهیم بود.