شرکت سامسونگ بسته به‌روزرسانی جدیدی را برای ساعت‌های هوشمند Gear S3 و Gear Sport ارائه کرده است که شامل نسخه چهارم سیستم‌عامل تایزن می‌شود. این به‌روزرسانی از هفته گذشته در برخی کشورهای منتخب منتشرشده و به‌تدریج در حال فراگیر شدن است.

مهم‌ترین تغییری که در این به‌روزرسانی شاهد آن هستیم، مربوط به ویژگی Samsung Health است که می‌تواند 39 حرکت ورزشی مختلف را شناسایی و ثبت کند.

همچنین، اعلانات مربوط به زمان خواب که کاربر هرروز صبح آن‌ها را مشاهده می‌کند ساده‌تر شدند و یک ویجت مخصوص به ثبت وضعیت خواب نیز به این ساعت اضافه شدند.

دو حالت جدید "تئاتر" و "شب‌به‌خیر" هم به این ساعت اضافه شدند که با فعال کردن آن‌ها در زمان حضور در موقعیت خاص یا در زمان خواب، دیگر اعلانات مزاحم را دریافت نخواهید کرد.

بسته نرم‌افزاری جدید Gear S3 و Gear Sport، بخش پیام‌رسانی را نیز بهتر می‌کند و به کاربر اجازه می‌دهد تا در زمان تایپ کردن پاسخ، پیام قبلی را نیز ببیند. همچنین، بیش از 1500 شکلک مختلف نیز در بخش پیام‌رسانی این ساعت‌ها در دسترس قرار می‌گیرند و پیام‌های تصویری MMS و تصاویر متحرک GIF نیز بر روی ساعت قابل‌نمایش هستند.