شرکت سامسونگ برای اولین بار قابلیت صوتی Dolby Atmos را بر روی گوشی‌های سری Galaxy S9 معرفی کرد و ازآن‌پس این قابلیت بر روی گوشی‌های میان رده نیز ارائه شدند. اما، شرکت سامسونگ صاحبان گوشی‌های پرچم‌دار قبلی‌اش یعنی Galaxy S8 و Galaxy Note 8 را نیز از یاد نبرده و این قابلیت را در کنار آپدیت اندروید پای برای آن‌ها نیز ارائه کرده است. 

ازآنجایی‌که این گوشی‌ها فاقد بلندگوهای استریو هستند، قابلیت Dolby Atmos در این دو گوشی فقط در زمان استفاده از هدفون‌های سیم‌دار و بی‌سیم قابل‌استفاده خواهد بود.  مهم‌ترین مزیت فعال کردن قابلیت Dolby Atmos در این دو گوشی، افزایش حجم صدای خروجی و تفکیک بهتر صدا در کانال‌های خروجی چپ و راست است. همانند گوشی‌های Galaxy S9 و Galaxy Note 9، در دو پرچم‌دار قدیمی‌تر نیز می‌توانید بر اساس محتوای صوتی که در حال گوش دادن آن هستید، حالت صوتی موردنظر خود را از بین حالت‌های صوتی مختلفی مثل فیلم، موسیقی و صدا و یا حالت تنظیمات اتوماتیک انتخاب کنید تا بهترین خروجی صدا را بر اساس تنظیمات هر حالت دریافت نمایید.

برای فعال کردن قابلیت Dolby Atmos درگوشی‌های Galaxy S8 و Galaxy S8+ و همچنین Galaxy Note 8 ابتدا باید هدفون سیم‌دار یا بلوتوث را به گوشی خود متصل کنید و سپس به بخش تنظیمات سریع در منوی اعلانات گوشی رفته و گزینه Dolby Atmos را فعال کنید.

با فعال کردن این قابلیت، به‌صورت پیش‌فرض، حالت تنظیمات اتوماتیک صوتی برای آن فعال می‌شود و در صورت نیاز می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات صوتی، حالت‌های دیگری را انتخاب کنید.