بر اساس گزارش وبسایت SamMobile، به نظر می‌رسد سامسونگ معرفی گوشی گلکسی S22 FE را لغو کرده و به احتمال زیاد دیگر گوشی دیگری نیز در این خانواده رونمایی نخواهد کرد. سال میلادی گذشته سامسونگ به دلیل مشکلات زنجیره تأمین چندین بار معرفی گوشی گلکسی S21 FE را به تعویق انداخت و حتی تا مرز کنسل کردن عرضه این محصول نیز پیش رفت؛ اما در نهایت و با تآخیر بسیار این محصول را درست اندکی قبل از پرچمداران سری S22 معرفی کرد.

اوایل امسال نیز خبرهای متعدد و ضد و نقیضی از ارائه گوشی Galaxy S22 FE با تراشه‌هایی به غیر از چیپست اختصاصی اگزینوس سامسونگ مانند تراشه‌های مدیاتک منتشر شد و حتی این برند اعلام کرده یک نسخه جدید گوشی گلکسی اس 21 اف ای را با تراشه برند دیگری عرضه می‌کند. همه این موارد نشان می‌دهد مشکلات تأمین قطعات هنوز پابرجاست و در نهایت سامسونگ تصمیم گرفته تولید این سری نسبتاً محبوب خود را متوقف کند.

گفتنی است تولید گوشی‌های سری FE سامسونگ مانند گلکسی S21 FE به دلیل هم‌پوشانی و رقابت با گوشی‌های میان‌رده قدرتمند مانند گلکسی A73 و گلکسی A53 این برند علی‌رغم محبوبیت این سری نزد کاربران خیلی هم منطقی به نظر نمی‌رسد و قطعاً اگر قرار بر انتخاب باشد بین سری FE که معمولاً  هر سال تنها یک مدل را روانه بازار می‌کند و یکی از اعضای خانواده پرتعداد گلکسی A، بازنده سری FE خواهد بود.

در هر صورت این گزارش هنوز رسماً تأیید نشده و برای اینکه ببینیم سامسونگ تولید این سری محبوب را ادامه می‌دهد یا باید مانند سری گلکسی نوت برای همیشه با گوشی‌های گلکسی FE خداحافظی کرد، می‌بایست کمی صبر کنیم.