هوش‌مصنوعی سامسونگ انقلابی در دنیای فناوری!

سامسونگ در وبلاگ خود می‌نویسد:

«Galaxy AI یک تجربه هوش مصنوعی جامع برای موبایل است که هم با هوش مصنوعی توسعه‌یافته توسط سامسونگ و هم هوش مصنوعی مبتنی بر ابر که توسط همکاری با رهبران صنعت فعال شده است، کار می‌کند. این قابلیت، تجربه روزانه شما با موبایل را متحول می‌کند.»

قابلیت ترجمه همزمان تماس‌ها که سامسونگ آن را «AI Live Translate Call» می‌نامد، از طریق برنامه موبایل این شرکت ارائه خواهد شد. سامسونگ می‌گوید که که با وجود این قابلیت می‌توانید تماس‌های صوتی و متنی خود را به‌صورت کاملاً همزمان از طریق موبایل ترجمه کنید.

به گفته سامسونگ، Galaxy AI «اوایل سال آینده» عرضه خواهد شد. با این وجود به نظر می‌رسد که قابلیت‌های هوش مصنوعی آن در سری گوشی‌های گلکسی S۲۴ ارائه می‌شود که در سال ۲۰۲۴ روانه بازار خواهند شد.

همچنین این شرکت اخیراً مدل هوش مصنوعی خود با نام Gauss را در رویدادی به نمایش گذاشت که ظاهراً از سال آینده قابلیت‌های گوشی‌های موبایل را تقویت می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت که هوش مصنوعی مولد «سامسونگ گاوس» یک بخش کلیدی از سری گلکسی S۲۴ خواهد بود.

با این وجود، به‌نظر می‌رسد که زمینه رقابتی جدید سازندگان گوشی‌های هوشمند قابلیت‌های هوش مصنوعی باشد. گوگل به‌عنوان مثال مجموعه‌ای از ابزار‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را به کاربران گوشی‌های سری پیکسل ۸ خود ارائه کرده است که در زمینه ویرایش و بهبود عکس‌ها می‌توان از آن‌ها کمک گرفت. اپل از جمله شرکت‌های دیگری است که هزینه زیادی در زمینه توسعه و آموزش هوش مصنوعی کرده است و می‌توان تصور کرد که در آینده این قابلیت‌ها به گوشی‌های آیفون اضافه شود.

همچنین سازندگان موبایل باید به‌زودی با محصولات سخت‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی مانند AI Pin از شرکت Humane نیز رقابت کنند.