ویژگی‌های هوش مصنوعی سری گلکسی S24 

خانواده گلکسی S24 از قابلیت‌های هوش مصنوعی متنوعی بهره می‌برد که در ادامه مطلب به تشریح مهم‌ترین نمونه‌های آن‌ها می‌پردازیم.

 سامسونگ گلکسی S24، گلکسی S24 پلاس و گلکسی S24 اولترا را با تمرکز بر قابلیت‌های هوش مصنوعی معرفی کرد. این شرکت ویژگی‌های جذابی را برای بهبود تجربه کاربری در این محصولات تدارک دیده که همگی درون One UI 6.1 پیاده‌سازی شده‌اند و از قدرت پردازشی سری گلکسی اس 24 بهره می‌برند.

5 قابلیت جذاب هوش مصنوعی در خانواده گلکسی S24

Circle to Search

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های هوش مصنوعی سری گلکسی اس ۲۴ با نام Circle to Search معرفی شده است. این قابلیت از طریق نگه‌داشتن دکمه مجازی هوم فعال می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا دور هر محتوایی دایره بکشید یا آن را هایلایت کنید و نتایج جستجوی مربوط به همان محتوا را با کمک گوگل ببینید.

Circle to Search

Generative Edit

قابلیت جذاب بعدی Generative Edit نام دارد که از هوش مصنوعی برای ویرایش تصاویر استفاده می‌کند. هنگامی که در اپ Gallery هستید، می‌توانید روی دکمه AI بزنید و به دو قابلیت جذاب آن دسترسی پیدا کنید.

قابلیت اول Generative Edit به شما اجازه می‌دهد پس‌زمینه خالی تصاویر را پر کنید. قابلیت دوم نیز امکان انتخاب عناصر تصویر و جابه‌جاکردن یا تغییر اندازه آن‌ها را فراهم می‌کند. در این‌جا هم هوش مصنوعی برای تکمیل جاهای خالی به شما کمک می‌کند. این عملکرد در فضای ابری انجام می‌شود و نیازمند ارتباط اینترنت است.

Instant Slow-Mo

ویژگی جذاب بعدی در Galaxy AI با نام Instant Slow-Mo معرفی شده است. هرگاه در اپ Gallery یک ویدیو را پخش کنید، می‌توانید انگشت خود را روی صفحه نگه دارید، تا آن را به حالت اسلوموشن یا «صحنه آهسته» دربیاورید. این ویژگی در واقع ویدیو را ویرایش نمی‌کند، بلکه به شما اجازه می‌دهد تا بخش‌هایی از آن را به‌صورت آهسته و با نرخ فریم بالاتر ببینید.


Transcript Assist و Note Assist

Transcript Assist و Note Assist

Transcript Assist و Note Assist دو ویژگی مجزا بر پایه فناوری هوش مصنوعی گلکسی هستند که کاربردی مشابه به یکدیگر دارند. Note Assist به کاربر اجازه می‌دهد خلاصه متون طولانی را در اپلیکیشن Samsung Notes دریافت کند. ابزاری مشابه برای مرورگر Samsung Internet نیز ساخته شده که خلاصه مقالات اینترنتی را ارائه می‌کند.

در سوی دیگر، Transcript Assist از هوش مصنوعی و فناوری تبدیل گفتار-به-متن برای تولید رونوشت، خلاصه‌سازی و حتی ترجمه فایل‌های صوتی در اپ‌هایی مثل Voice Recorder استفاده می‌کند.

Live Translate

در انتها به قابلیت Live Translate اشاره می‌کنیم که برای تماس‌های تلفنی کاربرد دارد. این ابزار به شما اجازه می‌دهد با هر کسی به هر زبانی صحبت کنید و حرف‌ها را به‌شکل دوطرفه ترجمه کنید. این کار هم به‌صورت کلامی و هم متنی صورت می‌گیرد. نکته جالب این‌جاست که با این قابلیت می‌توانید برای هر مخاطب یک زبان خاص تعیین کنید تا در مکالمه به‌صورت پیش‌فرض از آن زبان برای ترجمه استفاده شود.

Live Translate

این‌ها تنها بخشی از ویژگی‌های هوش مصنوعی سری گلکسی اس ۲۴ سامسونگ است. غول فناوری کره جنوبی همچنین در مراسم آنپکد از همکاری با گوگل کلود برای ارائه خدمات ابری هوش مصنوعی در پرچمداران جدید خود خبر داد.