هر روز که می‌گذرد، اخبار و گزارش‌های زیادی پیرامون سری پرچمدار نسل بعدی سامسونگ موسوم به سری گلکسی اس۲۳ منتشر می‌شود. البته باید اشاره کرد که زمان زیادی تا رونمایی از این سری پرچمدار مانده است و سری گلکسی اس۲۳ احتمالا در ماه ژانویه و در ابتدای سال ۲۰۲۳ معرفی خواهد شد. به مانند همیشه، یکی از موضوعات داغ سری گلکسی اس۲۳ مربوط به ساختار دوربین آن است خصوصا که اخیرا شایعه شده است که گلکسیاس۲۳ اولترا به سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ مجهز خواهد بود.

در همین راستا، جدیدترین گزارش منتشر شده به دوربین سلفی سری گلکسی اس۲۳ اشاره دارد و ادعا می‎کند که سری پرچمدار نسل بعدی سامسونگ به سنسور جدیدی مجهز خواهد بود. در واقع، دوربین سلفی سری گلکسی اس از سال ۲۰۱۹ و معرفی سری گلکسی اس۱۰ تغییری نداشته است. حالا اما به نظر می‌رسد گلکسی اس۲۳ و گلکسی اس۲۳ پلاس قرار است به دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی با سنسور جدید مجهز شود که در مقایسه با دوربین سلفی ۱۰ مگاپیکسلی مدل‌های پیشین احتمالا مقداری بهبود خواهد یافت.

شایان ذکر است که افزایش مگاپیکسل یک دوربین لزوما تنها فاکتور عملکرد موفق آن نیست و فاکتورهای زیادی برای بهبود کیفیت نهایی دوربین‌ها باید مد نظر قرار گیرد. در این راستا، هنوز مشخص نیست دوربین سلفی سری گلکسی اس۲۳ به چه قابلیت‌هایی مجهز خواهد شد ولی انتظار می‌رود ویژگی لرزشگیر اپتیکال تصویر جزو یکی از این قابلیت‌های موردانتظار باشد.