در حالی که هنوز یک ماه تا رونمایی از نسل جدید ساعت‌های هوشمند سامسونگ موسوم به سری گلکسی واچ 5 زمان باقی مانده است، گزارش‌ها و شایعات زیادی منتشر شده است که بخشی از مشخصات فنی این پوشیدنی‌های محبوب را افشا ساخته است. حالا براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، تصاویری از گلکسی واچ 5 در اختیار کاربران قرار گرفته است که طراحی آن را نشان می‌دهد.


گلکسی واچ 5

در این تصاویر که توسط افشاگر برجسته به نام ایوان بلس و با همکاری وبسایت 91Mobiles در اختیار کاربران قرار گرفته است، نسخه 44 میلی‌متری گلکسی واچ 5 به نمایش گذاشته شده است که از طراحی مشابه گلکسی واچ 4 بهره می‌برد. به علاوه، ایوان بلس نیز تایید کرد که گلکسی واچ 5 در دو اندازه 40 و 44 میلی‌متری روانه بازار خواهد شد.


 

شایان ذکر است که این افشاگر اعلام کرده است گلکسی واچ 5 در مقایسه با نسخه پرو سری در رنگ‌های متنوعی مانند گرافیتی، نقره‌ای، آبی و طلایی صورتی روانه بازار خواهد شد. همچنین ایوان بلس تصویری از گلکسی واچ 5 پرو به عنوان ساعت پرمیوم این سری منتشر کرده است که آن را در نسخه 45 میلی‌متری نشان می‌دهد. متاسفانه بر خلاف گلکسی واچ 4 کلاسیک، گلکسی واچ 5 پرو تنها در یک اندازه عرضه خواهد شد.


گلکسی واچ 5 پرو 

طبق شایعات منتشر شده، رنگ‌بندی گلکسی واچ 5 پرو شامل دو رنگ خاکستری و مشکی خواهد بود. به علاوه، به نظر می‌رسد حلقه چرخان سخت‌افزاری نیز از گلکسی واچ 5 پرو حذف خواهد شد و جای خود را به حلقه نرم‌افزاری می‌دهد. همچنین انتظار می‌رود حجم باتری سری گلکسی واچ 5 در مقایسه با نسل قبلی خود افزایش پیدا کند تا عملکرد بهینه آن تضمین شود.

در نهایت باید اشاره کرد که سری گلکسی واچ 5 با محافظ صفحه سفایر و گواهی ضدآب در عمق 50 متری آب همراه خواهد بود. همچنین یک نسخه LTE نیز از سری گلکسی واچ 5 در دسترس قرار خواهد گرفت. نرم‌افزار این ساعت هوشمند نیز سیستم عامل WearOS 3.5 بر پایه One UI Watch 4.5 خواهد بود.