iOS16 جدیدترین نسخه‌ سیستم‌‌عامل اپل است که رونمایی شده‌است. آنطور که به نظر می‌رسد iOS16 از نظر ظاهری تفاوت زیادی با نسخه پیشین دارد.

تفاوت‌های سیستم‌عامل ios با نسخه قبلی

این سیستم‌‌‌عامل‌ جدید اپل در صفحه قفل به کاربر اجازه می‌دهد تا از امکانات شخصی‌سازی بیشتری استفاده کند.

کاربران می‌توانند از فیلترها و قالب‌های رنگی مختلف برای صفحه قفل استفاده کنند.

علاوه‌ براین امکان بهره‌گیری از ویجت‌های جدید و تغییر فونت ساعت برای کاربران میسر شده است.

اپل در این نسخه از سیستم‌عامل اجازه تغییر تصاویر را در صفحه قفل به کاربران را با سوئیچ کردن تصویر می‌دهد. ‌کاربران می‌توانند نوتیفیکیشن‌های برنامه‌ها را به طور مداوم دریافت کنند و از وضعیت لحظه‌ای برنامه‌ها باخبر شوند.

در بخش messages می‌توانید از این پس پیام‌ها را ویرایش و یا حتی حذف کنید. این قابلیت جالب با بروزرسانی iOS16 در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

کیبورد سیستم‌ عامل جدید تغییرات زیادی کرده و بسیار هوشمند شده است. کاربران در هنگام ارسال پیام و تبدیل گفتار به متن می‌توانند از ویژگی‌های جدید بهره بگیرند.

کیبورد جدید در هنگام تبدیل گفتار به متن به راحتی در دسترس قرار دارد تا اگر کلمه‌ای به اشتباه تشخیص داداه شد، توسط کاربر به راحتی تایپ شود.

تشخیص ایموجی‌ها و پیشنهاد کلمات از دیگر قابلیت‌های iOS16 است.

Pay later یکی دیگر از امکانات جدید و جذاب است که به کاربران امکان می‌دهد پول خریدهای خود را در شش قسط بدون بهره پرداخت کنند.

در سیستم‌عامل جدید این امکان را دارید که استیکرهای زیادی خلق کنید. با عکس گرفتن و برش بخش‌های مورد نظر استیکرهای مطابق سلیقه خود بسازید.

علاوه‌براین نرم‌افزار دوربین این امکان را می‌دهد تا با عکس گرفتن از اشیا و حیوانات درباره آن‌ها در اینترنت جستجو و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

iOS16 جدید از سپتامبر سال جاری در دسترس قرار خواهد گرفت. 

البته متاسفانه گوشی‌های ما قبل آیفون هشت قابلیت دریافت این سیستم‌عامل جدید را نخواهند داشت.