چرا قبل از تعمیر گوشی فعال سازی حالت تعمیر گوشی مهم است؟ در این مقاله در مایکروتل به شما نشان می‌دهیم که چگونه maintenance mode را فعال کنیم؟ بیشتر کاربران هنگام تحویل گوشی خود به خدمات پس از فروش، برای نگهداری از اطلاعات شخصی، گوشی خود را ریست می کنند. بک آپ گیری، بازیابی اطلاعات و اکانت های پاک شده نیز زمان گیر بوده و علاوه بر آن خیلی ها نگران از دست دادن عکس ها، اکانت ها، مسیج ها و دیگر اطلاعات شخصی خود در هنگام تعمیر گوشی هستند. بنابراین با فعال سازی قابلیت حالت تعمیر امن یا Maintenance mode خیال شما هنگام واگذاری گوشی به تعمیرکار گوشی راحت خواهد بود.

حدود سه ماه پیش سامسونگ اعلام کرده بود که درحال راه اندازی امکانی برای گوشی های هوشمند خود است، تا کاربران بتوانند اطلاعات شخصی خود را در هنگام تحویل به خدمات ، محافظت کنند. با این امکان، اطلاعات شخصی و حساس کاربر مسدود شده و سرویس کار در هنگام تعمیر به این اطلاعت دسترسی نخواهد داشت. و نیازی به ریست و پاک کردن اطلاعات گوشی نخواهد بود.
با این امکان ، بعد از تحویل گوشی، کاربر براحتی می تواند با قفل اثر انگشت و یا رمز، این گزینه را غیر فعال کند تا دسترسی به اطلاعات آزاد شود.

روش فعال سازی تعمیر امن یا Maintenance mode

امکان “حالت تعمیر” یا ” Maintenance mode ” ماه گذشته در چین رونمایی شد و سامسونگ این قابلیت را برای کاربران گوشی‌های گلکسی خود فعال کرد.
اضافه شدن حالت تعمیر در ابتدا برای سری S21 در مرداد ماه در کشور کره آغاز و پس از آن در شهریور ماه در کشور چین ارایه شد. به گفته سامسونگ، امروز حالت تعمیر بصورت جهانی ارایه می شود. ابن بروز رسانی بصورت محدود برای سری گوشی های S21 و S22 با رابط کاربری One UI 5 انجام می گیرد. بعد از آن بروزرسانی در سال 2023 در دیگر سری گلکسی های بعدی انجام خواهد گرفت.

مسیر فعالسازی حالت تعمیر گوشی های سامسونگمسیر فعالسازی حالت تعمیر گوشی های سامسونگ

در صورت بروز رسانی گوشی، شما می توانید این امکان را از مسیر زیر پیدا کنید:
قسمت تنظیمات و باتری ( Setting و سپس Battery and device care) . در قسمت Device care با انتخاب گزینه Maintenance mode وارد بخش حالت تعمیر شوید. با انتخاب گزینه Turn on این قابلیت را فعال کنید. پس از آن در ابتدا از شما می‌خواهد که دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید. بعد از روشن کردن مجدد گوشی، تمامی اطلاعات شخصی غیر قابل دسترس است و می‌توانید که گوشی را با خیال راحت یه مراکز خدماتی ارسال کنید. حالت تعمیر امن یا Maintenance mode فعال است و مرکز تعمیرات گوشی حتی امکان دسترسی به اطلاعات شخصی شما را نخواهد داشت.
داده‌ها، اکانت‌های شما و حتی اپلیکیشن‌های موبایلتان از گلکسی استور، بعد از خارج شدن از حالت تعمیر بصورت خودکار برمی‌گردند. برای خارج شدن از Maintenance mode نیز باید آیکن مخصوص حالت تعمیر را لمس کنید. به عبارتی دیگر پس از دریافت گوشی؛ با وارد کردن اثر انگشت و رمز شخصی، گوشی خاموش و روشن می‌شود و از حالت تعمیر خارج می‌شود. یعنی به حالت عادی باز می‌گردد.

تفاوت هارد ریست با حالت تعمیر

حالت تعمیر یا Maintenance mode بسیار کاربردی است. فقط باید قبل از ارایه گوشی به شرکت تعمیر گوشی سامسونگ، با شرکت گارانتی کننده هماهنگ باشید تا گوشی هارد ریست Hard Reset نشود. چون بطور حتم هارد ریست تمامی اطلاعات گوشی را به حالت کارخانه برمی‌گرداند. بنابراین حالت تعمیر یا حالت تعمیر گوشی امن، بسیار از زحمت شما می‌کاهد.

مسیر فعالسازی حالت تعمیر گوشی های سامسونگ در مقاله مایکروتل

راهنمای فعال سازی حالت تعمیر یا Maintenance mode در گوشی (گلکسی سامسونگ)