شنیده ها در فضای مجازی حاکی از آن است که در رخداد آنپکد بعدی سامسونگ باید منتظر معرفی نسل جدید گوشی‌های تاشو به‌همراه گلکسی تب S9 و گلکسی واچ 6 خواهیم بود.

بر طبق شایعه‌ای که در سایت سامسونگ دست به دست می شود، رخداد آنپکد امسال سامسونگ برای رونمایی از گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 در هفته پایانی ماه جولای (اوایل مردادماه) برگزار خواهد شد. سامسونگ معمولاً در ماه آگوست (اواخر مردادماه) دومین رویداد آنپکد خود را برگزار می‌کند.

حال اینکه نمی‌توان صحت و سقم شایعه اخیر را بررسی نمود، اما با توجه به رقابتی که در دنیای گوشی‌های تاشو وجود دارد، برگزاری این رخداد، کمی زودتر از روال گذشته امکان‌پذیر به نظر می رسد.

اگر این شایعه صحت داشته باشد، اوایل مردادماه با جدیدترین گوشی‌های تاشوی سامسونگ آشنا خواهیم شد. البته در این رخداد محصولات دیگری نیز معرفی خواهند شد؛ ازجمله تبلت‌های سری گلکسی تب S9 و ساعت هوشمند گلکسی واچ 6. حتی این احتمال وجود دارد که در این رویداد با نسل بعدی ایربادز سامسونگ هم مواجه باشیم.

گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 احتمالاً اوایل مرداد ماه معرفی می‌شوند

همان‌طور که گفتیم، سامسونگ معمولاً در ماه آگوست دومین رویداد آنپکد خود را برگزار می‌کند، اما امسال کمی شرایط متفاوت است. در کنار شرکت‌های چینی که از گوشی‌های تاشو با قیمت‌های متنوع رونمایی کرده‌اند، امسال گوگل هم می‌خواهد وارد این بخش از بازار شود.

انتظار می‌رود گوگل در جریان رویداد I/O 2023 که در ماه جاری برگزار می‌شود، از گوشی تاشوی پیکسل فولد رونمایی کند؛ هرچند که احتمالاً این گوشی در تابستان روانه بازار خواهد شد. اگرچه سامسونگ در بازار گوشی‌های تاشو حرف اول را می‌زند و تا به امروز چندین نسل از آن‌ها را روانه بازار کرده است، اما گوگل می‌تواند شرایط را برای کره‌ای‌ها کمی سخت کند.

در پایان باید بگوییم که تنها با یک شایعه روبه‌رو هستیم و هنوز سامسونگ اطلاعاتی درباره رویداد آنپکد بعدی‌اش منتشر نکرده است، اما بااین‌حال احتمال معرفی زودهنگام گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 وجود دارد. این گوشی‌ها احتمالاً از لولای جدیدی بهره می‌برند و همچنین گلکسی زد فلیپ 5 به نمایشگر بیرونی بزرگ‌تری نسبت به نسل کنونی مجهز می‌شود.