به نظر می رسد سال 2020 با خبرهای زیادی برای علاقه مندان دنیای گوشی های هوشمند آغاز خواهد شد و به زودی شاهد معرفی مدل های جدید و فوق العاده ای از سوی سازندگان مطرح گوشی های موبایل خواهیم بود که ویژگی مشترک آنها دوربین های فوق العاده شان است. بر اساس اخباری که چند روز پیش منتشر شده است، شرکت سامسونگ قصد دارد در پرچمداران جدید سری Galaxy S11 خود از دوربینی از نوع پریسکوپ تله فوتو با زوم اپتیکال 5 برابری استفاده خواهد کرد. بر اساس گمانه زنی های یکی از تحلیل گران بازار گوشی های هوشمند، شرکت هوآوی نیز قصد دارد با معرفی گوشی P40 Pro با دیگر رقیب هموطنش رقابت کند.

بر اساس اطلاعات غیر رسمی منتشر شده، دوربین اصلی گوشی P40 Pro زوم اپتیکال فوق العاده 10 برابری خواهد داشت که با ترکیب یک منشور و دو آینه در این دوربین محقق می شود، در حالیکه دوربین نسخه قبلی این گوشی یعنی P30 Pro تنها یک منشور و زوم اپتیکال 5 برابری داشت. بنابراین، ترکیب این لنز پریسکوپ تله فوتو 8 مگاپیکسلی با F4.0 و 10 برابر زوم اپتیکال و زاویه دید وسیع، گوشی P40 Pro را به اولین محصول هوآوی با چنین دوربین فوق العاده ای تبدیل می کند. 

از سوی دیگر، به نظر می رسد که شرکت هوآوی قصد دارد تا در کنار عرضه مدل Pro برای گوشی P40 یک مدل ساده تر از این گوشی را نیز روانه بازار کند که این مدل ساده تر نیز از دوربین پریسکوپ تله فوتو بهره مند خواهد بود اما احتمالا میزان زوم اپتیکال در آن به 5 برابر کاهش خواهد یافت.

این تحلیل گر بازار گوشی های هوشمند، همچنین پیش بینی کرده که حداقل قیمت برای گوشی های سری P40 هوآوی بین 570 تا 713 دلار باشد.

گوشی های سری P40 هوآوی در نیمه دوم ماه مارچ سال 2020 رونمایی خواهند شد. لازم به ذکر است که هیچ یک از اطلاعات ذکر شده هنوز به صورت رسمی تایید نشدند و برای مشخص شدن اطلاعات دقیق تر و رسمی درباره پرچمداران سری P40 باید تا زمان معرفی رسمی آنها منتظر بمانیم.