در واقع در این روش گوشی سامسونگ شما شبیه مودم/روتر عمل می‌کند. راه اول سریعترین روش استفاده از هات اسپات گوشی سامسونگ است اما به شرطی که دستگاه مهمان قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای Wi-Fi را داشته باشد. در روش دوم برای کامپیوترهای رومیزی و قدیمی که درگاه USB دارند، اتصال به اینترنت گوشی سامسونگ از طریق پورت USB آموزش داده می‌شود. لطفا تصاویر زیر را قدم به قدم دنبال کنید. در این راهنمای تنظیمات سامسونگ سعی کردیم تا روش هات اسپات و USB گوشی تا حد امکان مختصر و مفید نگارش شود.

از کجا هات اسپات گوشی را پیدا کنیم؟ – Settings > Connections

چگونه گوشی سامسونگ را هات اسپات کنیم؟

در این روش مطابق تصویر دو راه دیگر برای اتصال به اینترنت آموزش داده می‌شود. در روش اول نوار بالای صفحه نمایش گوشی موبایل سامسونگ خود را پایین بکشید. سپس با استفاده برروی گزینه Mobile hotspt چند ثانیه انگشت خود را نگه دارید. بعد از آن وارد صفحه Mobile Hotspot خواهید شد. در این صفحه پسورد شما و نام وای فای مورد نظر قرار داده شده است ( شما می‌توانید نام Wi-Fi و Password رمز عبور را مطابق تصویر شخصی سازی کنید.)

  • وارد تنظیمات Setting شوید.
  • روی اتصالات (Connection) بزنید.
  • روی گزینه Mobile Hotspot and Tethering بزنید.
  • روی کلید رو به روی Mobile Hotspot بزنید تا روشن شود.
  • روی خود Mobile Hotspot بزنید.
  • روی Configure بزنید تا نام امنیتی، پسورد شبکه و پهنای باند مصرفی را کانفیگ کنید.

نکته 1: از وصل بودن خود دستگاه گوشی سامسونگ به اینترنت مطمئن باشید.

نکته 2: حتما از نام کاربری و پسورد ایمن و غیر قابل حدس استفاده کنید. یک رمز عبور قوی شامل رشته ای از اعداد حروف بزرگ و کوچک و نماد؛ مانند هشتگ#، علامت سوال و موارد دیگر (%6*@…) است.

راه دوم روش USB در تبدیل گوشی سامسونگ به مودم

تبدیل گوشی به مودمی که قابل استفاده برای کامپیوترهای رومیزی باشد. کاری به مراتب راحت تر است. در واقع زمانی این روش بسیار کارآمد خواهد بود که بر خلاف لپ تاپ، کامپیوتر شما Wi-Fi ندارد. تبدیل گوشی به مودم با USB آموزش زیر را دنبال کنید.

  • گوشی را با کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید تا اعلان (نوتیفیکیشن) در بالای صفحه گوشی ظاهر شود.
  • دو دستور آموزشی هات اسپات را اجرا کنید تا وارد صفحه اتصالات شوید.
  • روی گزینه USB tethering بزنید تا اتصال کامپیوتر به شبکه اینترنت روشن شود.

هات اسپات سامسونگ و اینترنت با USB

چنانچه در پیدا کردن راه و روش نگارش شده در قسمت قبل مشکل داشتید. یا در استفاده از دو روش فوق دچار سردرگمی هستید. از تصاویر اسکرین شات از محیط تنظیمات سامسونگ جهت تکمیل آموزش اتصال هات اسپات/USB گوشی استفاده نمایید.

Connections یا اتصالات شبکه در سامسونگ Connections > Mobile Hotspot                     اتصال به شبکه با USB                  اگر اتصال فیزیکی بر قرار نباشد گزینه USB نمایان نمی‌شود.

                             اینترنت با اتصال کابل USB-min – Check if the USB connection Available              به طور مثال نام microtel.ir در اینجا به عنوان نام وای فای و پسورد تنظیم شده است.

   microtel.ir