با خرید گوشی سامسونگ و شروع به استفاده از آن، بهتر است با روش‌های راه‌اندازی و انجام تنظیمات آن آشنا شوید. یکی از قابلیت‌های گوشی‌های سامسونگ، امکان ایجاد حساب کاربری سامسونگ است؛ با انجام این کار برخی از ویژگی‌ها فعال‌ شده و در صورت تمایل می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ویژگی‌هایی نظیر امکان تهیه پشتیبان برای کاربران ساده‌تر شده و قابلیت‌های ویژه‌ دیگری دارد که هر کدام می‌توانند تاثیر زیادی در کاربری دستگاه داشته باشند. با مایکروتل همراه باشید تا با روند ساخت حساب کاربری سامسونگ آشنا شوید.

 آموزش ساخت حساب کاربری سامسونگ یا Samsung Account

آیا ساخت اکانت سامسونگ اجباری است؟

یکی از گام‌های کلیدی هنگام راه‌اندازی گوشی گلکسی را باید ایجاد یا ورود به حساب سامسونگ معرفی کرد، اما با این حال نمی‌توان گفت انجام این کار برای کاربران یک عمل اجباری به حساب می‌آید. شما می‌توانید به سادگی از دستگاه گلکسی خود همانند یک گوشی معمولی استفاده کنید و بدون در اختیار داشتن اکانت سامسونگ، باید بگوییم که تقریبا تمام ویژگی‌های آن در دسترس شما قرار دارد.

با این حال مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و برنامه‌ها در کنار سرویس‌های رایگان سامسونگ در دسترس قرار دارند که در صورت نداشتن حساب کاربری، نمی‌توانید هیچگونه دسترسی به آن‌ها داشته باشید. به عنوان مثال، بدون در اختیار داشتن حساب کاربری سامسونگ نمی‌توانید به سرویس Find My Mobile دسترسی داشته باشید و این کار را برای شما دشوارتر می‌کند.

شما نمی‌توانید برای تهیه پشتیبان از گوشی سامسونگ خود به فضای ابری سامسونگ دسترسی پیدا کنید که این مسئله شما را در معرض خطر از دست دادن داده‌های زیادی قرار می‌دهد که ممکن است به دلیل بروزرسانی نرم افزار یا بازنشانی تنظیمات کارخانه باشد. همچنین شما نمی‌توانید از برنامه Samsung Members استفاده کنید که به شما اجازه می‌دهد یک آزمایش تشخیصی برای بررسی عملکرد صحیح گوشی سامسونگ گلکسی انجام دهید.

در این بخش تعدادی از مهم‌ترین مواردی که بدون در اختیار داشتن حساب سامسونگ نمی‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید مورد بررسی قرار دهید؛ به عنوان مثال، برنامه‌هایی همانند Bixby ، Samsung Cloud ، Samsung Pass ، Find my Mobile ، Samsung Members ، Samsung Health ، Group Sharing و سایر موارد بدون در اختیار داشتن حساب کاربری سامسونگ امکان استفاده برای کاربران نخواهند داشت؛ این مسئله بسیار پراهمیت بوده و باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

روش ساخت اکانت سامسونگ

 آموزش ساخت حساب کاربری سامسونگ یا Samsung Account

در صورتی که تاکنون برای ساخت اکانت سامسونگ اقدام نکرده‌اید، جایی برای نگرانی وجود ندارد. شما می‌توانید هر زمان که تمایل به انجام کار داشتید، اقدام به ساخت اکانت کاربری کنید.  برای ساخت اکانت سامسونگ کافی است مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  • شما باید وارد تنظیمات دستگاه (Settings) خود شوید.
  • در ادامه کار باید به سمت پایین حرکت کرده و روی بخش حساب‌ها و پشتیبان‌گیری (Accounts and Backup) ضربه بزنید تا بتوانید وارد مرحله بعد شوید.
  • هم اکنون وقت آن رسیده که شما روی گزینه مدیریت حساب (Manage Accounts) ضربه بزنید.
  • زمانی که وارد بخش جدید شدید، باید گزینه افزودن حساب کاربری (Add Account) را انتخاب کنید.
  • هم اکنون باید روی گزینه حساب سامسونگ (Samsung Account) ضربه بزنید تا بتوانید ادامه مراحل ساخت اکانت سامسونگ را انجام دهید.

تمام شد! هم اکنون شما موفق شده‌اید ساخت اکانت سامسونگ را به پایان برسانید. فراموش نکنید که انجام این کار می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. ساختن یک حساب کاربری سامسونگ می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که در طول کار با گوشی‌های سری گلکسی می‌توانید به آن‌ها پی ببرید.

نکته مهم: یکی از مواردی که باید هنگام ساخت اکانت سامسونگ مدنظر قرار دهید، ارائه اطلاعات صحیح است. فرض کنید هنگام ساخت از شما ایمیل درخواست خواهد شد، بنابراین باید آدرس صحیح ایمیل را ارائه کنید تا کد احراز هویت هم به صورت کامل دریافت کرده و وارد کنید. در صورتی که اطلاعات کامل از جیمیل خود در اختیار نداشته باشید، قطعا زمان ریست فکتوری دچار مشکل خواهید شد. از طرف دیگر، باید شماره موبایل خود را به صورت درست وارد کنید تا یک کد احراز هویت دیگر از سوی سامسونگ برای شما ارسال شود.

بدون تردید استفاده از گوشی‌های سری سامسونگ گلکسی بدون در اختیار داشتن حساب کاربری سامسونگ می‌تواند بیشتر قابلیت‌های مهم دستگاه را در اختیارتان قرار ندهد. شما با در اختیار داشتن حساب کاربری سامسونگ می‌توانید قابلیت‌های زیادی همانند Find My Mobile را راه‌اندازی کنید؛ انجام این کار باعث می‌شود شما بتوانید دستگاه خود را در موقعیت‌های مکانی گوناگون پیدا کرده و در صورتی که دستگاه توسط سارقان دزدیده شود، سریعا اطلاعات مهم خود را به صورت یکجا پاکسازی کرده و آن را رهگیری کنید.

توجه داشته باشید که قابلیت دستیار صوتی Bixby به عنوان یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد سامسونگ شناخته می‌شود و شما می‌توانید از آن برای انجام کارهای گوناگون استفاده کنید. فراموش نکنید که دستیار صوتی سامسونگ مبتنی بر زبان انگلیسی بوده و ما فقط به قابلیت‌ها و چگونگی در دسترس قرار گرفتن کامل آن با حساب کاربری سامسونگ اشاره کردیم.

حساب کاربری سامسونگ و ایجاد آن می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. به عنوان مثال، تعداد زیادی از قابلیت‌های گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ بدون داشتن حساب کاربری این کمپانی در دسترس قرار نخواهند گرفت. در صورتی که تاکنون برای گوشی سامسونگ گلکسی خود اقدام به ساخت اکانت سامسونگ نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم این کار را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید. شما با ساخت اکانت سامسونگ می‌توانید دسترسی‌های بیشتری به قابلیت‌های مختلف این سری از دستگاه‌ها داشته باشید. در این مقاله سعی شد به صورت کامل ساخت اکانت سامسونگ را به شما آموزش دهیم تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید. فراموش نکنید که ساخت اکانت سامسونگ نیازمند در اختیار داشتن یک خط تلفن و ایمیل برای احراز هویت خواهد بود.