اگرچه حدود دو سال از معرفی گوشی های پرچمدار سری Galaxy S9 سامسونگ می گذرد، اما شرکت سامسونگ دارندگان این گوشی را از یاد نبرده و به تازگی بهروزرسانی نسخه پایدار اندروید 10 را برای دو گوشی Galaxy S9 و +Galaxy S9 نیز ارائه کرده است. همچنین، این گوشی ها به روزرسانی رابط کاربری جدید سامسونگ یعنی One UI 2.0 را نیز در کنار نسخه 10 سیستم عامل اندروید دریافت خواهند کرد.

اگرچه، پیش از این قرار بود که ارائه به روزرسانی اندروید 10 برای پرچمداران نسل قبل سامسونگ از ماه مارچ امسال و از کشور آلمان آغاز شود، اما شرکت سامسونگ با ارائه زودهنگام این به روزرسانی مشتریان خود را شگفت زده کرده و انتظار می رود که دارندگان گوشی های سری Galaxy S9 که هم اکنون از نسخه 9 یا پای سیستم عامل موبایلی گوگل استفاده می کنند، پیام دریافت این به روزرسانی را روی گوشی خود مشاهده کنند.

این بسته به روزرانی حجمی بین 1.8 تا 2 گیگابایت دارد و علاوه بر نسخه دهم سیستم عامل اندروید و رابط کاربری جدید سامسونگ، بسته امنیتی مربوط به ماه ژانویه را نیز به همراه خواهد داشت.

از جمله قابلیت های جدیدی که در این آپدیت ارائه می شوند، می توان به حالت تاریک در سطح سیستم عامل، ژست های حرکتی تمام صفحه جدید، قابلیت ضبط صفحه نمایش و مدیریت بهتر امنیت و اعلانات اشاره کرد.

انتظار می رود که در طی هفته های آینده، شرکت سامسونگ این به روزرسانی برای گوشی های Galaxy S9 و +Galaxy S9 در سایر نقاط جهان نیز ارائه کند.