با نزدیک شدن به زمان رونمایی از جدیدترین سری پرچمداران سامسونگ، اخبار پیرامون این گوشی پرچمدار، هر روز شعله‌ور تر از قبل میشود. طی جدیدترین اطلاعات و عکس های لو رفته از سری خانواده کهکشانی های مورد انتظار سامسونگ به نظر میرسد باید با زوم 10 برابری و لنز تله فوتو در این سری گوشی ها خداحافظی تلخی داشته باشیم. با بررسی جزئیات و اطلاعات مربوط به تصاویر فاش شده از ماژول دوربین S24 Ultra سامسونگ همراه مایکروتل باشید.

تصاویر فاش شده از ماژول دوربین  Galaxy S24 Ultra 

آیا Galaxy S24 Ultra به زوم 10 برابری پایان می‌دهد؟

طی ماه های اخیر، اخبار متعددی درباره حذف سنسور تله‌فوتو با زوم 10 برابری در گلکسی اس 24 اولترا منتشر شده. انتشار این اخبار برای بسیاری از کاربران ناخوشایند بود و با شنیدن این اخبار، بسیاری از کاربران از این غول کره‌ای به شدت خشمگین شده اند. در واقع این سنسور یکی از نقاط قوت سه نسل پیشین سری S سامسونگ بوده و کاربران زیادی از طریق آن تصاویر خلاقانه ای ثبت می کردند.
درحال حاضر جدیدترین گوشی اندرویدی موجود در بازار که از لنز تله‌فوتو 10 برابری پشتیبانی می‌کند گوشی سامسونگ S23 Ultra است که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است. همانطور که میدانید این محصول از سنسور اصلی 200 مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی واید، دو لنز 10 مگاپیکسلی اپتیکال با قدرت زوم 3 و 10 برابری و یک سنسور 12 مگاپیکسلی اولترا واید استفاده میکند. حال به نظر می‌رسد سامسونگ به دلایلی قصد دارد زوم 10 برابری را کنار گذاشته و جای آن را به یک لنز جدید با قابلیت زوم 5 برابری بدهد.

 

تصاویر فاش شده حاوی چه اطلاعاتی هستند؟

به تازگی تصویری از ماژول دوربین Galaxy S24 Ultra فاش شده است که می‌تواند شایعات مربوط به حذف زوم 10 برابری اپتیکال را تایید کند. گفته میشود سامسونگ قصد دارد با حذف این قابلیت راه حلی بهتر برای ثبت لحظات مشتریان خود ارائه دهد. 

بیایید نگاهی به این ماژول بیاندازیم:

تصاویر فاش شده از ماژول دوربین  Galaxy S24 Ultra

طبق تصویر منتشر شده به نظر میرسد گل سرسبد سری گلکسی‌های سامسونگ از چیدمان مشابه نسل پیشین خود با قرارگیری 4 لنز در کنار هم بهره‌مند است. البته این تصویر اطلاعات دقیقی از سنسورهای بکار رفته در اختیار ما قرار نداده اما در ادامه و بر اساس اخباری که در فضای مجازی منتشر شد با انتشار تصویری واضح از ماژول دوربین های گلکسی اس 24 اولترا این گمان رنگ جدی‌تری به خود گرفته که دیگر خبری از لنز 10 مگاپیکسلی پریسکوپی نخواهد بود.

البته حذف این سنسور از سویی خالی از لطف هم نبوده و سامسونگ برنامه ویژه ای برای جایگزینی آن دارد. با توجه به اطلاعات جدیدتری که در فضای مجازی دست به دست می‌شود، به نظر می‌رسد سامسونگ با حذف سنسور پریسکوپی خود قصد دارد جای آن را به یک لنز 50 مگاپیکسلی با توان زوم 5 برابری بدهد.

تصاویر فاش شده از ماژول دوربین  Galaxy S24 Ultraدر نگاه اول شاید اینکار یک عقب‌گرد برای سامسونگ به نظر برسد اما در واقع استفاده از این سنسور مزایای بزرگی دارد که میتواند جای خالی زوم 10 برابری را پوشش دهد. می‌توان گفت سنسور جدید با توان دریافت نور و جزئیات بیشتر به کاربران این امکان را میدهد تا تصاویر حرفه‌ای تر و با جزئیات بیشتری در مقایسه با عکس های لنز تله فوتو گوشی سامسونگ گلکسی S23 Ultra ثبت کنند. 

با اینکه حذف زوم 10 برابری اپتیکال یک ریسک برای سامسونگ محسوب می شود اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که جایگزینی آن با یک لنز جدید 50 مگاپیکسلی میتواند تجربه عکاسی را برای بسیاری از افراد لذت‌بخش تر از گذشته کند. بخصوص با وجود هوش مصنوعی قدرتمند به‌کار رفته در این گوشی انتظار میرود کاربران زیادی تحت تاثیر امکانات سری جدید محصولات سامسونگ قرار گیرند.

در نظرها به ما بگویید به نظر شما سنسور جدید میتواند رضایت خریداران Galaxy S24 Ultra را برآورده سازد؟ یا وجود امکان زوم بیشتر اما با جزئیات کمتر تجربه بهتری در عکاسی به کاربران می دهد؟