یکی از ویژگی های فوق العاده و جدید گوشی های سری Galaxy S20 سامسونگ که به صفحه نمایش +QHD آن مربوط می شود، نرخ تازه سازی تصاویر 120 هرتزی آن است که در نمایش سریع و روان تصاویر و حرکت ها  بر رو صفحه نمایش بی نظیر این سری از پرچمداران سامسونگ تاثیر زیادی دارد. با این وجود، در حال حاضر و به صورت پیش فرض امکان استفاده از هر دو قابلیت نرم تازه سازی 120 هرتز و رزولوشن +QHD در کنار هم وجود ندارد و کاربران باید از بین این دو قابلیت یکی را انتخاب کنند و در صورت انتخاب نرخ تازه سازی تصاویر 120 هرتز، رزولوشن نمایشی به FullHD تغییر پیدا می کند.

بنابر اطلاعات جدیدی که منتشر شده است، به زودی قرار است شرکت سامسونگ با ارائه یک به روزرسانی برای سری Galaxy S20، این محدودیت را برطرف کند و امکان استفاده از نرخ تازه سازی تصاویر 120 هرتز و رزولوشن +QHD را در کنار هم فراهم کند. 

همچنین، پس از ارائه این به روزرسانی، پرچمداران سری Galaxy S20 بر اساس اپلیکیشن و محتوای در حال نمایش به صورت خودکار بین دو نرخ 60 و 120 هرتز سوییچ می کنند تا بهترین تجربه کاربری را به کاربران ارائه کنند.

بر اساس شایعات و تصاویر منتشر شده، در به روزرسانی جدید، گزینه ای برای تغییر دینامیک نرخ تازه سازی صفحه نمایش به پرچمداران سری Galaxy S20 اضافه می شود. انتظار می رود که با افزایش دمای باتری به بیش از 42 درجه سانتیگراد، یا کاهش شارژ باتری به 5%، نرخ  تازه سازی تصاویر به صورت اتوماتیک به 60 هرتز کاهش پیدا کند. همچنین، نرخ تازه سازی تصاویر در اپلیکیشن هایی مثل نقشه گوگل و دوربین نیز کاهش خواهد یافت تا موجب کاهش مصرف باتری شود.

زمان عرضه دقیق این به روزرسانی هنوز به صورت دقیق و رسمی مشخص نیست ولی به نظر می رسد که به زودی شاهد ارائه آن خواهیم بود و کاربران پرچمداران جدید سامسونگ می توانند از قابلیت های این گوشی ها به صورت کامل استفاده کنند.