حالا گوگل قصد دارد این دو سرویس را با یکدیگر ادغام کند. به نظر می‌رسد طی چند هفته آینده گوگل ابتدا تمام قابلیت‌های گوگل میت Meet را به گوگل دوئو Duo اضافه و سپس تا اواخر سال جاری با تغییر نام این سرویس به Google Meet هر دو سرویس را در یک سرویس واحد ادغام خواهد کرد. تا جایی که بحث گوگل و سرویس‌های پیام‌رسان‌های باشد؛ این موضوع خیلی غافلگیرکننده نیست و گوگل سابقه طولانی در زمینه این الگوی رفتاری دارد.

خبر خوب در مورد این ادغام این است که تمامی قابلیت‌های سرویسDuo گوگل و همچنین سابقه مکالمه، مخاطبین و پیام‌های کاربران این پلتفرم محفوظ مانده و مواردی که تغییر خواهند کرد اضافه شدن قابلیت‌های اختصاصی گوگل Meet و تغییر نام دوئو به آن خواهد بود.

 از جمله ویژگی‌های جدیدی که در این ادغام به گوگل Duo اضافه خواهد شد می‌توان به پس‌زمینه مجازی قابل تنظیم در تماس‌ها و جلسات، برنامه‌ریزی جلسات، چت درون جلسه، اشتراک‌گذاری مستقیم محتوا، زیرنویس‌های هم‌زمان، تماس‌های ویدیویی با حداکثر ۱۰۰ شرکت‌کننده، تجربه‌های ویدیویی و صوتی پیشرفته مجهز به حذف نویز نام برد. همچنین گوگل دوئو پس از ادغام به سایر سرویس‌های گوگل مانند جیمیل، تقویم، دستیار صوتی گوگل اسیستنت و Messages متصل خواهد شد.

استفاده از سرویس پایه نهایی همچنان رایگان بوده و پس از ادغام این دو پلتفرم با بازکردن برنامه قدیمی نصب یا به‌روزرسانی برنامه جدید پیشنهاد می‌شود. تا آن زمان برنامه اصلی Meet به کار خود ادامه می‌دهد و همچنین گزینه Meet در جیمیل گوگل پابرجا خواهد ماند.