چند ماهی از انتشار آخرین گزارش شرکت گوگل درباره آمار توزیع نسخه‌های مختلف اندروید می‌گذرد و آخرین نسخه این گزارش در ماه اکتبر گذشته منتشر شد. به‌تازگی شرکت گوگل جدیدترین آمار توزیع نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل موبایلی‌اش را منتشر کرده که بالاخره اندروید پای در آن به‌خوبی خودنمایی می‌کند.

همان‌طور که در این گزارش مشخص است، سهم بازار اندروید پای به عدد 10.4 درصد رسیده است و در زمانی کمتر از نسخه قبلی اندروید یعنی اندروید اورئو توانسته به سهم بازار 10 درصدی دست پیدا کند.

اندروید اورئو هم‌اکنون بر روی .28.3 درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب‌شده است. پس‌ازآن اندروید نوقا با 19.2 درصد سهم بازار قرار می‌گیرد. سهم بازار نسخه مارشمالو به 16.9 درصد رسیده است و پس‌ازآن اندروید لالی پاپ با 14.5 درصد سهم بازار در رده بعدی است.

سایر توزیع‌های سیستم‌عامل موبایلی شرکت گوگل، سهم بازاری کمتر از 10 درصد دارند. اندروید کیت کت، آب‌نبات ژله‌ای، بستنی نانی و نان زنجبیلی، به ترتیب با 6.9 درصد، 3.20 درصد ، 0.3 درصد و 0.3 درصد، کم استفاده ترین نسخه‌های اندروید در بین کاربران هستند.

جالب است بدانید که هم‌اکنون بیش از 2.5 میلیارد دستگاه اندرویدی در سراسر جهان فعال هستند و هر درصد ارائه‌شده در این گزارش درواقع نماینده 25 میلیون دستگاه اندرویدی است.